7th Grade Girls: 1st Riverton 127 points, 2nd Baxter Springs 106, 7th Galena 15

16 schools participating

Shot Put-1st Jacy Thomason Riverton 30’ 0”, 3rd Katlynn Charles BS 27’ 5 ¾ “

Discus-1st Morgan Compton Riverton 55’3”, 4th Lashay Manning BS 53 ½”, 5th Smith Galena 52 ½”

High Jump-1st Hallee White BS 4’ 0”, 2nd Kaylee Piper Riverton 3’ 10”, 3rd Rachel Wilson Riverton 3’ 10”

Pole Vault-1st Blave McNemar Galena 6’ 0”

90M Hurdles-1st Piper Riverton 19.62, 6th Charles BS 20.76

100M Dash-1st Lilly Weston BS 13.67, 3rd Piper Riverton 14.46, 4th Riya McCoy BS 14.87, 5th Jenna Noel Galena 15.37

200M Dash-1st Weston BS 28.62, 2nd Thomason Riverton 28.65, 6th Lydia Peterson BS 32.36

400M Run-1st Thomason Riverton 1:07. 34, 6th Layla Lemons BS 1:15.37

800M Run-1st Libry Higgenbotham Riverton, 2nd Maddy Weeks BS 2:55.90, 3rd Greer Riverton 2:57.68

1600M Run-1st Higgenbotham Riverton 6:30.81, 2nd Greer Galena 6:35.28, 4th Peterson BS 6:50.12

Medley Relay-1st Riverton (Summer Nelson, Compton, Higgenbotham, Thomason) 2:10.18, 3rd BS 2:18.18

4X100M Relay-1st BS (Krissy Bailey, McCoy, White, Weston) 58.14

4X200M Relay-1st Riverton (Wilson, Greer, Summer DeSousa, Joanna Lewis) 2:07.60, 2nd BS (Addie Hall, Weeks, Peterson, Weston) 2:09.32

7th Grade Boys: 1st Baxter Springs 114 points, 6th Riverton 30, 8th Galena 24 15 schools participating

Shot Put-1st Zuniga Frontenac 34’½”2nd Hall Galena 32‘ 3“, 4th Logan Gess BS 30’1”,

5th Landon Fisher BS 29’8 ½”

Discus-1st Gess BS 93’31/2”, 4th Price Galena 88’91/2”, 5th Fisher BS 81’1¼”

Long Jump-1st-Tyree Riverton 15 ½”, 4th Colton Thomas Riverton 14’1”

High Jump-1st Harris Okla Union 4’4”, T3rd Lane Hatcher BS Skylar Snyder BS 4’0”, 5th Ethan McKibben BS 4’0”

Pole Vault-1st Snyder BS 6’6”

100M Dash-1st Hayden Lake BS 12.97, 4th Tyree Riverton 13.59

200M Dash-1st Lake BS 26.84, 3rd Thomas Riverton 28.28, 6th Terry Riverton 29.40

400M Dash-1st Workman College Hghts 1:04.19, 6th Stephan Blue BS 1:10.47

800M Run-1st Fisher BS 2:38.23, 3rd Blus BS 2:42.43, 5th Price Galena 2:46.00

1600M Run-1st McMillan College Hghts 5:54.52, 2nd Blue BS 5:55.86

4X100M Relay-1st BS (Jackson Deringer, Fisher, Gess, Lake) 2:01.24

8th Grade Girls: 1st Galena 84 points, 3rd Baxter Springs 64, 7th Riverton 23 14 schools participating

Shot Put-1st Schantz Thom Jefferson 35’0”, 5th Brooklyn Giessel BS 30’6”

Discus-1st Landis BS 73’8” Long Jump 1st DeSousa Galena 14’1”

High Jump-1st Newman Galena 4’8”, 2nd Downey Galena 4’8”, T4th Carly Mazzocco BS 4’2”

90M Hurdles-1st Haloway Meadowview 17.86, 2nd Newman Galena 18.40, 5th Olivia Turley BS 20.56

100M Dash-1st Perez Meadowview 13.68, 5th Dannels Galena 14.28

200M Dash-1st DeSousa Galena 30.16, 3rd Dannels Galena 30.85,

400M Dash-1st Perez Meadowview 1:09.18, Dannels Galena 1:10.01, 5th Addie Kipp BS 1:15.50

800M Run-1st Kipp BS 2:53.56

1600M Run-1st McDunn Thom Jefferson 6:31, 2nd Kipp BS 6:47, 3rd McKibben Riverton6:52, 6th Abigal Burgraff BS 7:26

4X100M Relay 1st Meadowview 58.62, 2nd Galena, 5th BS 60.24, 6th Riverton 67.90

4X200M Relay-1st Galena 2:01.65, 3rd Riverton 2:12.05, 4th Baxter Springs 2:13.15

4X400M Relay-1st Meadowview 4:56.87, 2nd Riverton 5:21.39, 4th Baxter Springs 5:42.78

8th Grade Boys: 1st Galena 88 points 2nd Riverton 53, 3rd Baxter springs 52 14 schools participating

Shot Put-1st Bradley Hessee BS 40’3”, 2nd Joseph Ashley BS 36’8”, T3 Derek Larison Riverton36’7”

Discus-1st Hessee BS 111 ½”, 2nd Larison Riverton 105 ¾”, 3rd Ashley BS 99’6 1/2”

Long Jump-1st Brett Sarwinski Galena 16‘4“, 5th Clayton Garrett Riverton 13’8”

Pole Vault-1st Cockerel Galena 9’0”, T2nd Dart Galena Brookshire Galena 7’6”, 4th Nation McDaniel BS 7’

90M Hurdles-1st Crowder Riverton 12.87, T4th Cockerel 13.52

200M Dash-1st Sarwinski Galena 25.91, 2nd Crowder Riverton 26.22, 6th Dart Galena 28.06

400M Dash-1st Zufata Frontenac 59.06, 3rd Sarwinski Galena 60.00, 4th Brookshire Galena 62.09

800M Run-1st Walker Oswego 2:25.52, 6th Issac Rendel BS 2:38.56

1600M Run-1st Walker Oswego 5:41.63, 4th Braden Rector BS 5:46.90

4X100M Relay-1st Okla Union 51.97, 5th Riverton 56.22, 5th Baxter Springs 56.38

4X200M Relay-1st Okla Union 1:50.87, 2nd Riverton 1:55.31, 3rd Galena 2:01.45, 4th Baxter Springs 2:01.7

4X400M Relay-1st Galena 4:17.55, 4th Riverton 4:44.27, 6th Baxter Springs 4:55.87